Jeśli szukasz spokojnego wakacyjnego spaceru w pięknej okolicy, polecamy Trzebież. Oprócz pięknej plaży, znajdą Państwo plac zabaw dla dzieci, strefę fitness dla dorosłych, piękną promenadę wzdłuż Zalewu Szczecińskiego oraz skatepark.
Trzebież w Zachodniopomorskim
Trzebież położona jest nad Zalewem szczecińskim, pomiędzy Policami a Nowym Warpnem, zmienia się w ostatnich latach w całkiem atrakcyjną miejscowość letniskową i docelowe miejsce wakacyjne dla wielu letników. Trzebież to miasto w województwie zachodniopomorskim, leży nad Zalewem Szczecińskim. Posiada własny port jachtowy oraz kąpielisko, plac zabaw, boisko sportowe do piłki nożnej czy siatkowej. W sezonie otwarte jest mnóstwo budek z lodami i goframi, można nawet wypożyczyć quada. Dodatkowo wypożyczysz kajak czy żaglówkę.
Trzebież Atrakcje
Plaża w Trzebieży. Niewielka, piaszczysta plaża, nie robi może wrażenia, jeżeli porównamy ją z plażami nadmorskimi. Ma ona jednak swoje zalety. Oprócz piaszczystego brzegu i miejsca do kąpieli znajdziemy tu bowiem całą masę dodatkowych atrakcji, a wśród nich:
- promenadę spacerową,
- boisko,
- wieżę widokową,
- skatepark,
- plac zabaw dla dzieci,
- siłownia na świeżym powietrzu.
Trzebież Historia
Trzebież – nazwa wsi pochodzi od wyrazu trzebić – wycinać, karczować las. Pod względem fizycznogeograficznym wieś położona jest na Równinie Polickiej w Dolinie Dolnej Odry nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego, na skraju Puszczy Wkrzańskiej, ok. 35 km na północ od centrum Szczecina, 14 km od centrum Polic (Rynek Starego Miasta w Policach, plac Chrobrego) (droga wojewódzka nr 114) i od ok. 14 km na wschód od granicy z Niemcami. Wieś znajduje się u ujścia Odry do Zalewu Szczecińskiego (tzw. Roztoka Odrzańska) oraz w bliskim sąsiedztwie Puszczy Wkrzańskiej, stała się ośrodkiem wypoczynkowym.
W Trzebieży zlokalizowany jest największy polski port nad Zalewem Szczecińskim. W rejonie Trzebieży przebiega tor wodny Świnoujście–Szczecin. Na północny wschód od portu znajduje się sztuczna wyspa Chełminek, powstała podczas pogłębiania toru wodnego oraz Wyspa Refulacyjna powstała podczas budowy i pogłębiania portu oraz torów podejściowych do Trzebieży.
Wieś składa się z 2 części: starszej południowo-wschodniej, zwanej Trzebieżą Wielką, i nowszej po stronie północno-zachodniej – Trzebieży Małej, gdzie znajdują się plaże.